A Bit of Both...

Epizod 2.6 Keyan Caballa

Miałem baaaardzo złe przeczucia. Baaaardzo. Nie, nie chodzi mi o miecze. Czy też klucze. Chociaż wygląda na to, że historycznie służyły raczej do robienia ludziom krzywdy. Niee, klucze, w 3D w jakiejś dziwnej konfiguracji.. Dziwne i tyle. Nie wygląda mi to realistycznie. Nie jestem jakimś super niedowiarkiem – może jakaś starożytna cywilizacja zmajstrowała taki zamek i coś tam ukryła. Nie wiem tylko, czy jeśli to prawda, to chciałbym, żeby ktoś to ustrojstwo otworzył. A przynajmniej na pewno nie imperium.
Ale, złe przeczucia. Za dużo imperium w jednym miejscu, żeby wszystko poszło gładko. Jakoś bezpieczniej czuję się w gorszych dzielnicach miast. Tam też bywa niebezpiecznie, ale jakoś racjonalniej. I mniejsza szansa, że dostaniesz rykoszetem z czegoś wybuchowego.

Niemniej pojechaliśmy, jak sobie książę życzył. Minęliśmy blokady zgodnie z planem. No i zdążyliśmy zamienić 3 zdania, kiedy moje przeczucia się zmaterializowały. Ktoś księcia chciał uciszyć. Spekulowałbym ISB. Wiedzieli, że kontaktował się z profesorem, więc na wszelki wypadek postanowili go uciszyć. My byliśmy zapewne wygodnym kozłem ofiarnym. Jacyś goście znikąd, prawie sami obcy. Idealni terroryści. Droidy wysadzają statek, dowody płoną, propaganda załatwia resztę. Droidy. Najpierw zatankowały jacht jakąś mocno wybuchową mieszanką, zamknęły tarczę energetyczną. Potem odpaliły statek. Odstrzeliłem jednego, ale drugi porozlewał paliwo pod statkiem. Było posprzątane, trza było wiać. Mira odpaliła windy na poziom techniczny i ukryliśmy się na sekundy przed eksplozją. A na poziomie technicznym szturmowcy. No i oczywiście, co robi się z ledwo uratowanymi ofiarami niewyjaśnionej eksplozji? Najpierw strzelasz, potem pytasz.

Nie-wia-ry-god-ne. Naprawdę absolutnie niewiarygodne.. Możesz się starać, być neutralny, pomagać nawet, poszukiwanych przestępców łapać. I co? Prędzej czy później jakiś zakuty imperialny łeb i tak zacznie do Ciebie strzelać bez powodu. Co za skończona banda niekompetentnych debili. Dobrze, że byłem już w masce, bo chyba zrobiłem się czerwony… No więc przebiliśmy się do speedera, zostawiając za sobą kilka trupów. Mira wykasowała monitoring, więc być może nie będziemy we wszystkich telewizjach sektora. Udało nam się dotrzeć do statku i zwialiśmy. W powietrzu było już łatwiej. Blokada super szczelna nie była a nasz statek… No cóż Wędrowiec był zapewne najszybszym statkiem w systemie..

Comments

Wędrowiec nie jest najszybszym statkiem w systemie. No jeszcze nie, brakuje kilku ulepszeń, ale na razie wystarcza.

Epizod 2.6 Keyan Caballa
 

Są dwie opcje wyjaśniające zamach:
A) Nasz Książe jest rebeliantem i dlatego go garnki chciały ubić.
B) Impy uważają że ma plany konstrukcji do połączeniu się z tym czymś w dziurze, a to by mogło oznaczać że mają wszystkie mieczo-klucze.

Epizod 2.6 Keyan Caballa
Rosomak Bohun

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.